Informacje dla widzów

Ogniste atrakcje i widowiska

Wstęp na wydarzenia organizowane przez Festiwal Enklawa przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Ostródzie oraz te w Centrum Użyteczności Publicznej są dla wszystkich chętnych mieszkańców, turystów zupełnie za darmo!

Informacje dla widzów

Ogniste atrakcje
i widowiska

Wstęp na otwarte wydarzenia organizowane przez Ogólnopolski Festiwal Ognia i Kuglarstwa w Ostródzie jest dla wszystkich żądnych wrażeń miłośników sztuki ognia za darmo!

program

Spektakl cyrkowy

20 LIPCA 2023r. - Czwartek - 18:00
Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie

"Impuls" to nowocyrkowe przedstawienie, w którym widz budzi się w abstrakcyjnym świecie wizualnego performance, którego fantazyjna forma przekształcała rządzące codziennością prawa fizyki w iluzję.

Czy akcja wywołuje zawsze taką samą reakcję? Czy szukając relacji pomiędzy ciałem a rekwizytem, odnajdziemy coś niespodziewanego? Czy spektakl jest tym, czym się wydaje?

Impuls to finał wieloletniej pracy i researchu grupy MultiVisual, finalistów programu Mam Talent, którzy widowiskowy sposób łączą sztukę cyrku współczesnego, iluzji oraz manipulacji przedmiotami z użyciem nowoczesnych programowalnych rekwizytów multimedialnych. Ich pokazy to pełne kolorów i emocji widowiska, w których poprzez choreografię toczą rozmowę z publicznością.

Spektakl ogniowy

21 LIPCA 2023r. - Piątek - 21:00
przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Ostródzie (ul. Sobieskiego 5)

W tym roku będzie można obejrzeć tematyczny Spektakl Ogniowy przygotowany przez uczestników - jeden z największych takich pokazów w Europie.

Gala artystyczna

22 Lipca 2023 - Sobota - 17:00
przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Ostródzie (ul. Sobieskiego 5)


To najbardziej uroczysta część naszego Festiwalu. Galę uświetnią występy artystów specjalizujących się w akrobatyce klasycznej i powietrznej, iluzji, manipulacji przedmiotami, żonglerce klasycznej, kontaktowej i wielu innych dziedzinach kuglarstwa.

Spektakl cyrkowy

22 Lipca 2023 - Sobota - 18:00
Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie


Ciii... ścisz muzykę.
Ciii... nie jedz tak głośno.
Ciii... zapomnij o śnie.
Swoim śnie. "Ciii..." to monodram żonglerski opowiadający historię ojca i dziecka w konwencji nowego cyrku. To żonglerska próba zwizualizowania trudów, z jakimi spotyka się nowo upieczony rodzic. Doświadczenie balansu między poświęceniem a spełnieniem. To konfrontacja społecznych oczekiwań z własnymi celami.
To po prostu Ciii…
Już dobrze...
Cichutko…
Trailer spektaklu: https://youtu.be/ZkzASutiZJc.
Spektakl powstał w ramach Konkursu Incydent Polski 2022 i przeznaczony jest dla widzów dorosłych.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
XVI Festiwal Enklawa został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

XVI

Kontakt:

Wojciech Ziober / 505 627 896
Artur Bałdyga / 722 396 821

//

Katarzyna Smukowska / 506 942 621
Szymon Piekarski / 505 829 369

E-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Znajdziesz nas na: